Hit enter after type your search item

Phil Spencer potwierdza, że ​​Xbox nie podąży za podwyżką cen Sony

/
/
/
0 Views


Cena Xbox Series XS

Chociaż wzrosty cen są w każdym zakątku branży, Xbox nie podniesie cen

Ostatnie kilka tygodni to trochę burzliwy czas w branży gier wideo. I bez wątpienia jedną z najbardziej znaczących była podwyżka cen konsol i gier Sony. Mocna decyzja, która zdenerwowała nie tylko społeczność Sony, ale także całą branżę. Ale wśród społeczności pojawia się pytanie: czy Xbox zrobi to samo, co Sony?

Phil Spencer podczas wywiadu dla CNBC skomentował swoje stanowisko dotyczące podwyżek cen konsol. Przede wszystkim podkreślając decyzję podjętą przez Sony. W związku z tym szef Xboksa zapewnił, że ani konsole firmy, ani jej gry nie odnotują podwyżek cen.

Mądra decyzja ze strony Xbox

Po pokazie Xbox na Tokyo Game Show, CNBC szybko przeprowadziło wywiad ze Spencerem, aby dowiedzieć się więcej o przyszłości firmy. Pojawiły się pytania o Xbox, rywalizację konsolową w krajach azjatyckich i nie tylko. Phil Spencer był bardzo otwarty na wszystkie swoje odpowiedzi. Był bardzo stanowczy, ale wyjaśniał całą przyszłość marki.

Ale w końcu zadano mu pytanie, które wszyscy zadawaliśmy: czy Xbox również pójdzie w ślady Sony i podniesie ceny konsol i gier? Spencer odpowiedział wprost:

„Zawsze oceniamy nasz biznes w przyszłości…- Nie sądzę, żebyśmy nigdy nie mogli tego powiedzieć ani niczego, że nigdy byśmy czegoś nie zrobili” – powiedział Spencer.

„Ale patrzymy na nasze konsole dzisiaj, Xbox Series X i Series S, a nasza wartość jest niezwykle ważna. Uwielbiamy pozycję Serii S na rynku – która jest naszą tańszą konsolą – ponad połowa naszych nowych graczy przyjeżdża dzięki Serii S. A to powiedziawszy, nie planujemy podnosić ceny naszych konsol”. On dodał.

Spencer wyraźnie potwierdza, że ​​podnoszenie cen nie jest właściwym posunięciem. Tym bardziej, że na różnych rynkach, takich jak rynek komputerów osobistych, ceny spadają. Choć Sony zapowiada, że ​​podwyżka cen nie będzie miała negatywnego wpływu na sprzedaż, Spencer tak nie uważa. Biorąc to pod uwagę, cena 299 USD jest odpowiednią ceną dla Xbox Series S.

Co sądzisz o takim stanowisku zajmowanym przez Xboksa? Daj nam znać na forum Game Frekas 365′!Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This div height required for enabling the sticky sidebar