Hit enter after type your search item

Microsoft oskarża Sony o blokowanie Xbox Game Pass na konsolach PlayStation

/
/
/
0 Views


Xbox Activision Blizzard

Konflikt między graczami wagi ciężkiej w branży trwa, ponieważ Microsoft oskarża Sony o blokowanie Xbox Game Pass na konsolach PlayStation. Wszystko to pojawia się w wyniku kłopotliwego zakupu Activision Blizzard przez Microsoft.

Pomimo obaw niektórych pracowników i fanów z branży, Xbox Game Pass odniósł wielki sukces. Ta alternatywa dla konsoli Xbox, oferująca duży katalog gier po obniżonej cenie, odniosła sukces na całym świecie. Faktycznie, Xbox Game Pass zarabia na Microsoft prawie 3 miliardy dolarów rocznie. Ale pomimo chęci Phila Spencera, aby Game Pass stał się częścią wszystkich platform, Sony ma inne pomysły.

Właśnie to Microsoft poinformował nas w oświadczeniu skierowanym do brytyjskiego CMA. W środku walki o zgodę na zakup Activision Blizzard zrzucili tę bombę. To sposób, by wreszcie przekonać CMA, że przejęcie Activision Blizzard jest dobre dla branży, w przeciwieństwie do tego, co twierdziło Sony w ostatnich miesiącach.

Odważny czy zdesperowany?

Zakup Activision Blizzard przez Microsoft wykracza poza kwotę zainwestowanych pieniędzy. Głównym podmiotem, którego dotyczy ten zakup, nie są deweloperzy ani niezależne firmy z branży, ale Sony. Nie od dziś wiadomo, że PlayStation miało nie tylko ekskluzywne gry z tej grupy firm, ale także mnóstwo ekskluzywnej zawartości w grze. Wyraźnym tego przykładem jest wyłączność w wydaniu Call of Duty Gry. Mieli również ekskluzywne oferty z Przeznaczenie długo przed Sony kupiło Bungie.

Dlatego Sony po wielu wypowiedziach zwróciło się do brytyjskiego regulatora CMA o zaprzestanie zamykania umowy Microsoftu z Activision Blizzard. Sony argumentuje, że może to być przypadek monopolu Xbox, który poważnie wpłynie na branżę gier wideo. Mimo to Microsoft zrobił wszystko, co w jego mocy, aby pokazać (lub zakręcić), że ten zakup jest pozytywny dla branży.

Jeden taki ruch został przedstawiony wczoraj. Microsoft poinformował, że Sony zablokowało pojawienie się Xbox Game Pass na PlayStation. Oczywiście myśl o Xbox Game Pass na PlayStation jest prawie nie do pomyślenia. Jest to jednak alternatywa dla dużego problemu związanego z zakupem Activision Blizzard przez Sony, ponieważ wiele gier stworzonych przez Activision Blizzard zostanie wydanych wyłącznie na Game Pass.

Microsoft twierdzi, że Sony „postanowiło zablokować Game Pass z PlayStation” i że „wybrało ochronę swoich przychodów ze sprzedaży nowo wydanych gier, zamiast oferować graczom wybór dostępu do nich za pośrednictwem subskrypcji PlayStation Plus”. Wszystkie odpowiedzi na brytyjskie CMA https://t.co/ytOIhLRoIr

Obraz

W oświadczeniu Microsoft komentuje: „Po raz kolejny ta zwiększona konkurencja nie została przyjęta przez lidera rynku Sony, który zdecydował się chronić swoje przychody ze sprzedaży nowo wydanych gier, zamiast oferować graczom wybór dostępu do nich za pośrednictwem subskrypcji, PlayStation Plus”.

Mimo to Microsoft potwierdził, że gracze PlayStation nadal będą mogli zdobyć gry Activision Blizzard, mimo że są one najpierw ekskluzywnymi Game Pass.

Co myślisz? Czy uważasz, że Sony powinno zezwolić na Xbox Game Pass na PlayStation? Czy regulatorzy powinni blokować zakup Activision Blizzard przez Microsoft? Podziel się swoimi komentarzami na forach!Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This div height required for enabling the sticky sidebar