Hit enter after type your search item

Jak przenieść zapisane dane z PS4 na PS5

/
/
/
1 Views


PS4 Zapisz dane na PS5

Jeśli miałeś PS4 i kupiłeś PS5, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby przenieść zapisane gry.

Pomimo faktu, że konsole nowej generacji skończyły w tym tygodniu dwa lata, stosunkowo niewielu graczy dokonało skoku pokoleniowego. Ale rok 2022 był rokiem, w którym wielu przeszło od posiadania PS4 do posiadania PS5. Niewątpliwie chcą wiedzieć, jak przenieść zapisane dane z PS4 na PS5.

Jednak częstym problemem, z którym borykają się mniej doświadczeni gracze, jest migracja zapisanych gier. Dlatego w Game Freaks 365 przedstawiamy dziś mały przewodnik dotyczący przenoszenia zapisanych danych z jednej konsoli na drugą.

Możesz przenosić dane tylko z PS4 na PS5, a nie odwrotnie.

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby wiedzieć, jak przenieść dane zapisu z każdej ze swoich gier. Wiele osób kupuje PS5 teraz, gdy brak mikroczipów jest łagodzony. Tak więc wszyscy gracze, którzy grali na PS4, musieli przenieść wszystkie dane zapisanych gier na konsolę nowej generacji.

Pamiętaj, że możesz przenosić dane tylko z PS4 na PS5, a nie odwrotnie. Oznacza to, że jeśli chcesz przenieść zapisane pliki, Twój stary PS4 musiał być już używany z kontem PlayStation Plus. Dlatego jeśli jesteś jednym z tych graczy, którzy nie są pewni, jak wykonać taki transfer danych, oto przewodnik, z którego możesz bardzo łatwo skorzystać.

Jak przenieść zapisane dane z PS4 na PS5

Możesz uzyskać dostęp do menu ustawień, wybierając przycisk PlayStation na kontrolerze i wybierając Ustawienia. Gdy znajdziesz się w menu ustawień, wybierz opcję Zapisz dane i zapisywanie gier/aplikacji. Na tym ekranie przewiń w dół do opcji Zarządzanie zapisanymi danymi i wybierz ją.

To wygląda tak:

  • Wybierz Ustawienia.
  • Wybierz Zapisz dane i Ustawienia gry/aplikacji.
  • Wybierz zarządzanie zapisanymi danymi.

Wybierz Zapisane dane

Musimy podkreślić ten mały krok podczas przenoszenia zapisanych danych. Po pierwsze, podczas przenoszenia zapisanych danych z PS4 na PS5 ważne jest, aby wybrać konkretne dane, które chcesz przenieść. Upewnij się, że PS4 i PS5 są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Po wybraniu żądanej gry lub aplikacji wybierz swój region, a następnie naciśnij Przenieś.

Wybierz, które dane skopiować

Na PS4 zobaczysz listę zawartości, którą masz w systemie. Jeśli istnieją aplikacje, które nie są obecnie zainstalowane na urządzeniu docelowym, nie będą one wyświetlane na tej liście, dopóki nie zainstalujesz ich z PlayStation Store.

Następnie, gdy masz pewność, co zamierzasz przenieść na nową konsolę, musisz wybrać opcję „Kopiuj” lub „Przenieś” w zależności od tego, co chcesz z nią zrobić. Należy pamiętać, że jest to bardzo ważne, jeśli żadne inne urządzenie nie jest podłączone jako źródło przesyłania zapisanych plików/danych, wtedy „Przenieś” będzie wyszarzone.

Jeśli dokładnie wykonasz te kroki, powinieneś lepiej zrozumieć, jak przenosić zapisane dane z PS4 na PS5. Podsumowując, ten proces jest dość prosty i nie powinien zająć więcej niż godzinę lub dwie, w zależności od liczby gier / aplikacji, które chcesz przenieść.

Masz więcej pytań na temat przenoszenia zapisanych danych z PS4 na PS5? Zapytaj na forach!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar