Hit enter after type your search item

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VPN? 2020

/
/
/
3 Views

najlepsze-sieci-vpn-2020

Poruszając się po różnych stronach internetowych czasami możemy natknąć się na skrót VPN, który nic nam nie mówi lecz jest bardzo istotny podczas poruszania się w internecie. Poniżej dokładnie opiszemy co to jest VPN i jak działa. 

Co oznacza skrót VPN?

Odnosząc się do skrótu VPN (Virtual Private Network), czyli wirtualnej sieci prywatnej, można stwierdzić, że jest to bezpieczne, szyfrowane połączenie pomiędzy dwoma sieciami lub pomiędzy użytkownikiem a siecią. Zwiększa naszą anonimowość w sieci, jak również skutecznie chroni przed ewentualnym atakiem. Usługę VPN wykorzystujemy zarówno w sieciach domowych, jak i w publicznych sieciach WiFi. Tak jest na przykład w kawiarni czy centrum handlowym.

Zatem, jak działa VPN?

Po uruchomieniu usługi VPN szyfrujemy dane, nawet zanim usługodawca internetowy lub jakikolwiek inny dostawca sieci Wi-Fi to zauważy. Wszystkie wykonane działania trafiają następnie do sieci VPN, a także z serwera VPN do miejsca docelowego w internecie. Oznacza to, że odbiorca łączy wszystkie dane z tymi pochodzącego z serwera VPN i z jego lokalizacji, dzięki czemu nie wie, gdzie faktycznie znajduje się urządzenie nawiązujące kontakt z siecią.

Kiedy korzystamy z usługi VPN dane są szyfrowane, po czym przesyłane są w tej postaci do usługodawcy internetowego. Serwer VPN jest stroną trzecią, która łączy się z internetem w imieniu użytkownika. W ten sposób rozwiązujemy problem prywatności i bezpieczeństwa na kilka sposobów tj. witryna docelowa widzi serwer VPN jako źródło ruchu, a zidentyfikowanie użytkownika lub konkretnego komputera jako źródła danych jest znacznie utrudnione. Dodatkowo, dane są zaszyfrowane, więc nawet jeśli działania w internecie są obserwowane, to nie widać ich w faktycznej formie. 

Jednak zdecydowanie większa liczba osób korzysta ze schematu połączenia z siecią: komputer – dostawca internetu – strona docelowa, gdzie tego rodzaju rozwiązania ma pewne wady. Otóż, wszystkie dane są otwarte, a każda zainteresowana strona może mieć wgląd na to, jakie działania zostały wykonane. 

Internet jest zbiorem serwerów odpowiedzialnych za przechowywanie stron internetowych i udostępnianie ich każdemu, kto chce je oglądać. Serwery te komunikują się ze sobą przez cały czas, w tym dzielą danymi, aby w końcu umożliwić przeglądanie treści. W konsekwencji pozwala to na szybkie przeglądanie internetu, jednak jest dalekie od zachowania prywatności. 

BEZPIECZNE SURFOWANIE – najlepszy VPN 2020 r.

Aby czuć się bezpiecznie w sieci, warto wybrać VPN posiadający funkcje, który pomoże chronić Twoje dane podczas przeglądania Internetu

Najświeższa aktualizacja została wykonana przez Kate Hawkins w dniu 23 czerwca 2020 roku.

Najlepsze, darmowe, a przede wszystkim bezpieczne usługi VPN w 2020 roku

  • ExpressVPN – najlepsza usługa VPN do streamowania bez ograniczeń, zapewniająca znakomity poziom zabezpieczeń. Dostępna za darmo przez 30 dni.
  • Hotspot Shield – sieć VPN oferująca miesięcznie 15 GB transferu danych za darmo, co niestety jest okupione sporą ilością reklam.
  • Windscribe – usługa przystosowana do sieci torrent z limitem 10 GB miesięcznego transferu danych, której niewątpliwą wadą jest jednak brak możliwości ominięcia blokad w serwisie Netflix.
  • Tunnelbear – sieć z serwerami w ponad 23 krajach (w tym w Polsce), ale tylko 500 MB bezpłatnego transferu danych miesięcznie.
  • Hide me – bezpieczna sieć dostępna za darmo bez ograniczeń, która umożliwia surfowanie w Internecie bez reklam, lecz wyłącznie na jednym urządzeniu na danym koncie.

Chcąc wybrać najlepszy VPN 2020, należy się odpowiednio przygotować, ponieważ wybór jest bardzo duży. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić m.in. stosunek ceny do możliwości, prowadzenie rejestrów przez dany VPN oraz to czy działa na wielu systemach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This div height required for enabling the sticky sidebar