Hit enter after type your search item

Android 14 blokuje stare aplikacje z powodu zagrożenia złośliwym oprogramowaniem

/
/
/
1 Views

Z Androida 14, nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla telefonów z Androidem, która ma pojawić się w najbliższej przyszłości, mówi się, że nowy system ma blokować stare aplikacje i sideloading, próbując powstrzymać klientów przed kontraktowaniem złośliwego oprogramowania na ich urządzeniach. Oznacza to, że programiści, którzy oferują gry za pośrednictwem sklepu Google Play, albo muszą iść z duchem czasu, albo nie mają gdzie umieścić swoich gier.

Do tej pory niektórym programistom udało się ominąć przepisy Androida i Google Play, używając starszych wersji systemu do bocznego ładowania gier lub pobierania plików APK. Nowy interfejs API, który pojawi się wraz z aktualizacją Androida 14, znacznie to utrudni, wprowadzając więcej przepisów dotyczących wersji oprogramowania, z której należy korzystać.

Dzięki zgłoszeniu z 9to5Google, wiemy, że pierwszy krok w kierunku usunięcia tych złośliwych aplikacji z urządzeń z Androidem został już wykonany, a sklep Google Play otrzyma w tym miesiącu aktualizację, dzięki której wszystkie aplikacje będą działać tylko na Androidzie 12 lub nowszych wersjach. Jeśli więc wiesz, że używasz starszej wersji, zdecydowanie nadszedł czas na aktualizację.

Nie mamy dokładnej daty, kiedy Android 14 ma pojawić się na urządzeniach, ale obecnie wszystko wskazuje na wydanie w drugim/trzecim kwartale 2023 roku. Oznacza to, że masz kilka miesięcy na podjęcie decyzji, jak poradzić sobie z zakończeniem sideloadingu, pod warunkiem, że ktoś nie znajdzie nowego, zwariowanego sposobu na sprawienie, by stare aplikacje działały. Chociaż nie stawiałbym na nich.

Miniatura YouTube

Masz to, wszystko, co musisz wiedzieć w wiadomościach, że Android 14 ma sprawić, że ładowanie boczne stanie się przeszłością. Aby uzyskać więcej pomocy technicznej, zapoznaj się z naszymi przewodnikami, czym jest Apple Arcade, czym jest Slack i czym jest Zoom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar